Deutsch (DE-CH-AT)English (United Kingdom)Slovenčina (Slovenská republika)Polish (Poland)

SIMPLICISSIMUS REISEN
POZNÁVACIE A VZDELÁVACIE ZÁJAZDY PO SLOVENSKU

Naše služby

bus

Naša cestovná kancelária vynakladá mimoriadne úsilie na zabezpečenie primeranej úrovne poskytovaných služieb. Vopred starostlivo preverujeme kvalitu ponúkaných služieb súvisiacich s ubytovaním, dopravou i stravovaním. Dokážeme zabezpečiť prístup na miesta a do objektov, kam sa bežný turista zvyčajne dostane len ťažko. Pozorné načúvanie želaniam klienta, podrobné znalosti o Slovensku, vysoko profesionálne vedomosti súvisiace s témou zájazdu a dobré poznanie miestnych pomerov spôsobujú, že naši klienti odchádzajú s nezabudnuteľnými zážitkami a túžia opäť využiť naše služby.


Základné služby poskytované v každom zájazde.

Odborný sprievod

Každú našu kultur i studien cestu sprevádza renomovaný historik umenia. Viacročné skúsenosti premieta aj do zostavenia programu každej cesty. Je aj odborným garantom hosťujúcich prednášateľov a účasníkov diskusií. Ako autor obsažnom diele Ilustrovaná encyklopédia pamiatok Slovenska priznáva, že pri jej zostavení vychádzal z prejaveného záujmu vás – klientov.

Simplicissimus Reisen garantuje sprevádzanie zájazdu zvyčajne dvomi osobami. Odborný sprievod a výklad k téme v jednej osobe a technicko-organizačné zabezpečenie druhou osobou. Náš klient sa tak môže v maximálnej miere sústrediť na vnímanie a výklad pričom je minimálne zdržovaný a rušený organizačnými činnosťami. Zvyšuje sa tak intenzita vnemov a zážitkov. Takáto organizácia /management/ nám umožňuje ponúkať spoznávanie netradične veľkého počtu pamiatok.


Doprava

Naša cestovná kancelária zvyčajne zabezpečuje autobusovú dopravu z miesta určenia po trase zájazdu a naspäť podľa programu zájazdu. Najobvyklejším miestom určenia je Viedeň. Výnimkou bývajú Gruppenreisen a VIP-reisen, pri  ktorých zabezpečujeme po dohode kompletnú dopravu (t.j. dopravu až z požadovaného miesta). Vďaka nášmu stálemu renomovanému dopravcovi ponúkame kvalitnú a spoľahlivú dopravu. V celom rade vozidiel nemeckého výrobcu prepravujeme rozličné počty zákazníkov (od 3 do 60). Vozidlá sú vzorne udržiavané a ošetrované výlučne v značkových servisoch. Kultivovaní a ochotní vodiči sú nevyhnutnosťou.


Ubytovanie

Našich klientov ubytovávame v dvojposteľových a jednoposteľových izbách v troj/štvor hviezdičkových hoteloch a penziónoch. Na počte hviezdičiek až tak nezáleží, my vyberáme také, ktoré okrem dobrého štandardu majú aj určitého ducha, štýl, atmosféru a sú svojim spôsobom romantické.


Strava

Raňajky sú podávané v rámci ubytovania v hoteli (penzióne). Ostané stravovanie ponúkame v starostlivo vybraných, osobne vyskúšaných stravovacích zariadeniach, štýlových a typovo pestrých ako sú napríklad zámocké reštaurácie, koliby, poľovnícke reštaurácie, vínne pivnice, jedálne v kláštoroch a podobne. Jedlo vyberáme z regionálnych špecialít, alternatívne z európskej kuchyne ako aj vegetariánske jedlá. Zvláštnu diétu je možné dohodnúť vopred, pri prihlasovaní na zájazd.

V rámci denného režimu sú v záujme účastníkov rýchle a dobre organizované všetky časti programu vrátane obednej prestávky. V záujme rýchleho priebehu, a nezdržiavania sa spojeného s individuálnym  výberom a objednávaním, je preto obed zásadne poskytovaný organizátorom zájazdu (klientom vybrané menu). V tomto zmysle ponúkame plnú penziu, prípadne simpli-polpenziu t.j. raňajky a obed. Večeru naopak, už po absolvovaní náročného programu, je možné užiť si v pohode.


Trvanie zájazdu

Štandardne týždeň - sedem(osem) dní
Začiatok zvyčajne v sobotu, príchod do východzieho miesta (napr. Wien), stretnutie klientov, cesta autobusom do miesta prvého ubytovania. Ďalších sedem dní podľa programu zájazdu. Posledný deň (sobota, alebo nedeľa) príchod do východzieho miesta.

Plnohodnotný komplexný zážitok.

Skrátený typ - štyri dní
Začiatok zvyčajne vo štvrtok ráno, príchod do východzieho miesta (napr. Wien), stretnutie klientov, cesta pokračuje podľa programu zájazdu. Posledný deň, v nedeľu večer,  príchod do východzieho miesta.
Koncentrovaný intenzívny zážitok.

Individuálne, podľa dohody

Najmä v prípade Skupinových zájazdov a VIP-zájazdov.

Doplnkové služby zabezpečované našou cestovnou kanceláriou ako napríklad doprava na menej prístupné miesta, ...sú vyšpecifikované v konkrétnej ponuke zájazdu.